Öğrenci Koçluğu Ofisi Nasıl Açılır?

Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı

Öğrenci Koçluğu Ofisi Nedir? Kimler Öğrenci Koçluğu Yapabilir? Öğrenci Koçluğu Eğitimi Neden Üniversite Onaylı Olmalıdır?Öğrenci Koçluğu Geleceği Olan Bir Meslek mi? Öğrenci Koçluğu Ofisi Nasıl Açılır? Öğrenci Koçluğu Ofisi Açmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekir? Öğrenci Koçluğu Ofisi Açmanın Maliyeti Nedir? Öğrenci Koçları Aylık Ne Kadar Kazanır? 

Öğrenci koçluğu merkezi açmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınız hakkında bilginiz yoksa buyrun yazımızı okuyun : Eğer bu işe soyunduysanız öncelikle öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası almanız gerekmektedir. Size gerçek anlamda yetkinlik verecek Öğrenci koçluğu sertifikanızı üniversite onaylı olarak almanız zorunludur, üniversite dışındaki kurumlardan, derneklerden, federasyonlardan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurslardan vb. yerlerden bu belgeyi alamazsınız. Bu gibi yerlerden alınan belgelerin eğitim içerikleri üniversite ya da MEB müfredatına uygun değildir.

Üniversite onaylı Profesyonel Öğrenci Koçluğu Sertifikası almak ve fırsatları görmek için lütfen tıklayın.

Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci Koçluğu, akademik alanda başarı kriterlerini sağlamak ve motivasyonu artırarak verim almak açısından öğrenci ile koç arasında kurulmuş olan iletişim köprüsüdür.

Öğrenci Koçu; aile ve öğrenci arasında köprü kurar, öğrencinin başarıya giden yoldaki zorluklarını belirler, bu zorlukları öğrenci ve öğrencinin ailesiyle birlikte aşmaya çalışır, dikkat testi, gelişim testi, okula hazırlık testi gibi bilimsel testlerle öğrencinin mevcut ptansiyelini belirleyerek yön verici motivasyon sağlar. 

Kimler Öğrenci Koçluğu Yapabilir?

Öğrencilere koçluk ve danışmanlık yaparak yol göstermek isteyen eğitimciler, ilgililer,

Öğrenci ile çalışan herkes,

Öğrencilerle iletişimini güçlendirmek isteyen herkes,

Üniversitelerle anlaşmalı kurumlardan Öğrenci Koçluğu eğitimi ya da Eğitim Danışmanı Eğitimi almış kişiler Öğrenci Koçluğu yapabilir. Öğrenci koçluğu sertifikasını muhakkak sorun, dernek, federasyon, milli eğitim bakanlığına bağlı kurslardan bitirme sertifiksı almış kişilerin eğitimlerine itibar etmeyin, bu gibi kurumlardan alınan sertifikaların içeriğinin MEB ya da Üniversite müfredatına uygun olmadığını lütfen bilin.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Neden Üniversite Onaylı Olmalıdır?

Üniversite onaylı sertifika aldığınızda bu sertifikanın müfredatının Türk Eğitim Müfredatına, Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına uygun olduğunu, eğitimin içinin dolu ve kaliteli olduğunu bilirsiniz. Son zamanlarda Uluslarası geçerli, Federasyon onaylı ifadeleri ile geçersiz sertifika verilmektedir. 

Öğrenci Koçluğu Geleceği Olan Bir Meslek mi?

Her geçen gün daha enerjili, dikkatini daha az süre toplayan, hedeflerine gidecek hırsı içinde barındırmayan, çabuk sıkılan, duygusal, tatminsiz kuşak biraz daha artıyor, önümüzdeki yıllarda akademik başarı için okullarda alınan eğitim artık yetersiz olacak, öğrenciler kendi dillerinden anlayabilen, onlara rehberlik edebilecek, içlerindeki potansiyeli belirleyebilecek, moral ve motivasyonu kuvvetli tutabilen bir danışmana ihtiyaç duyacak.Bu kapsamda bakıldığında eğitim devam ettiği sürece, eğitim danışmanlığı da büyüyerek devam edecektir.

Öğrenci Koçluğu Ofisi Nasıl Açılır?

Sertifikanızı aldınız, Sıra geldi Öğrenci Koçluğu ofisi açmanın belli başlı adımlarına;

Kimlik fotokopisi, Adli Sicil Kaydı, Beyanname, İşyeri Kontratı ve ortaklık sözleşmeniz ile muhasebecinize gitmeniz yeterlidir, muhasebeciniz sizin için resmi işlemleri başlatarak adımları söyleyecektir.

Öğrenci Koçluğu Ofisi Açmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekir?

Üniversite onaylı Öğrenci Koçluğu ya da Eğitim Danışmanlığı eğitimi almak yeterlidir.

Üniversite onaylı Profesyonel Öğrenci Koçluğu Sertifikası almak ve fırsatları görmek için lütfen tıklayın.

Öğrenci Koçluğu Ofisi Açmanın Maliyeti Nedir?

Öğrenci Koçluğu Ofisi açmanın maliyeti sizin ekonomik imkanlarınız ölçüsünde değişmektedir, en az 20-25 bin TL. sermaye ile başlamakta ve üst sınır size bağlı olarak değişmektedir, tabi kira, vergi, sigorta, çalışan personel, elektrik, su, internet giderleri ve görünmez giderleri de hesaplamak gerekir.

Öğrenci Koçları Aylık Ne Kadar Kazanır?

Öğrenci koçlarının aylık kazançları çalışma şekillerine göre farklılıklar göstermektedir, özel danışmanlık merkezlerinde çalışan öğrenci koçları aylık 4000 TL. gibi ücretlerle çalışabilirler, kendi işini kurmak isteyen öğrenci koçları ise performansa bağlı kazanç elde ederler.

Bazı Özel Koçluk Merkezleri de part time olarak öğrenci koçları çalıştırabilmektedirler.

Siz de Öğrenci Koçluğu Eğitimi almak isterseniz hemen tıklayın

Üniversite onaylı Profesyonel Öğrenci Koçluğu Sertifikası almak ve fırsatları görmek için lütfen tıklayın.

0543 929 2995

Cevher Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× Bizimle İletişime Geçin!